Rewitalizacja podwórza - inicjatywa lokalna współfinansowana ze środków budżetu Miasta Katowice
Chcemy aby było pięknie i bezpiecznie :)

Inicjatywa Lokalna 2018

Ledwie opadł kurz po tegorocznej rewitalizacji , a my już szykujemy nową. Przecież daliśmy słowo, że to nie koniec…

A co tym razem?

Jak za pewne pamiętacie w  tegorocznej Inicjatywie zabrakło lamp oświetlających podwórko. Musieliśmy z nich zrezygnować z kilku powodów: po pierwsze – za dużo by to kosztowało, bo drugie zebranie wszelkich zezwoleń zajęło by za dużo czasu ( w zamian mamy wiaty śmietnikowe). Ale teraz mamy na to rozwiązanie – cztery lampy solarne. Nie wymagają zezwoleń i uzgodnień do instalacji, a ponad to nie obciążą kieszeni (także tej miejskiej).

Chcemy aby lampy dawały światło kierunkowe (w dół), a nie dookólne. Unikniemy w ten sposób „świecenia po oknach”. Znajdziemy im najbardziej dogodne miejsca – takie, które nie będą utrudniać życia sąsiadom, ale równocześnie oświetlą teren. Mają być zaprogramowane – świecić pełną mocą do określonej godziny, potem przygasać, aż do całkowitego wygaszenia. Lampy będą posiadały czujniki ruchu i rozświetlą podwórko, gdy tylko ktoś znajdzie się w jego obrębie. Nareszcie skończy się wychodzenie ze śmieciami po omacku wieczorem czy powrót do domu w całkowitych ciemnościach. Będzie bezpieczniej dla nas i dla naszego podwórka, bo lampy będą i odstraszać i alarmować nas, że coś się dzieje.

Przy okazji chcemy naprawić starą alejkę (Półaleje Agnieszki i Macieja). Topole nieźle na niej narozrabiały korzeniami. Trzeba wyjąć stare kostki, wyrwać pozostałe korzenie, wyrównać teren i wybrukować na nowo.

Tak, jak w roku ubiegłym składamy do Urzędu Miasta Katowice wniosek o dofinansowanie naszej Inicjatywy (termin składania wniosków upływa w tym roku 15 listopada). I tak jak w roku ubiegłym liczymy Drodzy Sąsiedzi na wasze wsparcie.

Nie zdziwcie się więc jeśli zapukamy do Waszych drzwi prosząc o poparcie pomysłu własnoręcznym podpisem. A że chcemy ich zebrać jak najwięcej prosimy nie przesadzać z gościnnością (kawa, herbata i ciasto w zupełności wystarczą 😉 ).

Mamy nadzieję, że i tym razem nasza Inicjatywa spotka się z aprobatą Urzędu Miasta i już w przyszłym roku nasze podwórko będzie można podziwiać i dniem i nocą. A czy tak się stanie i co będzie dalej, o tym będziemy Was informować w zakładce Inicjatywa Lokalna 2018.

Wniosek o Inicjatywę Lokalną zamieszczamy w bocznym menu strony.